Допомога зимуючим птахам біосферного заповідника "Асканія-Нова"

Date: 11 лютого 2019 о 16:00, Refreshed 11 лютого 2019 о 16:21

ПРО ДОПОМОГУ ПТАХАМ ВЗИМКУ
Учні Надеждівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ст.Хрестівської сільської ради відвідали біосферний заповідник " Асканія-Нова"і доставили 75 кг зерна для підгодовування птахів, що зимують на водоймах господарства.
Методист сектору екологічної пропаганди біосферного заповідника Татаренко Людмила Леонтіївна провела екскурсію по заповіднику, а діти власноруч насипали зерно в годівнички .
- Взимку на водоймах біосферного заповідника "Аканія-Нова"можна зустріти лебедів, гусей,качок. Складається враження, що птахи потребують допомоги. Чи вони не мерзнуть?

- Чи варто підходити до лебедів близько, ловити та переносити їх кудись?

Варто пам’ятати, що з точки зору птаха, поява людини, а тим більше відлов – це великий стрес. Під час стресу птахи намагатимуться полетіти геть, а отже втрачатимуть енергію, яка їм так потрібна для зимування. Відлювлювати лебедів потрібно тільки якщо їм загрожуватиме реальна небезпека (браконьєри або бродячі собаки). Якщо ж такої небезпеки немає, а вас дійсно хвилює благополуччя лебедів, краще за все залиште їх у спокої, непомітно спостерігайте здалеку і не чіпайте.

- А чим можна нагодувати лебедів?

Ми рекомендуємо підгодовувати лебедів рослинними кормами – цільним зерном та сезонними овочами (такими, як капуста, морква, буряк тощо). Але підгодівля потрібна тільки під час несприятливих погодних умов, тому що в інший час птахи самостійно знаходять собі корм. Взагалі, лебеді здатні обійтись взимку і без додаткової підгодівлі, на відміну від синиць та інших дрібних зимуючих птахів.

- Чому важливо підгодовувати маленьких пташок?

Взимку світловий день короткий, а втрати тепла та енергії у малих птахів значні. До того ж, коли поверхня ґрунту вкрита снігом і льодом, дрібним птахам складно знайти собі корм. Такі птахи, як синиці, влітку споживають комах та вигодовують ними своїх пташенят. А взимку, щоб вижити, ці комахоїдні птахи потребують підгодівлі. Її слід проводити від утворення снігового покриву і до його зникнення. Зимова підгодівля– це один із найкращих способів допомогти птахам. Ви можете повісити годівничку на дерево або кущ, регулярно її поповнювати і спостерігати за пернатими.

- Яка годівничка краща – дерев’яна чи пластикова?

Для птахів підходять обидва варіанти. Не варто робити годівнички з картону, оскільки він намокає і втрачає міцність. Якщо ви робите, наприклад, годівничку із пластикової пляшки, важливо відігнути краї, на які сідатимуть птахи – або оплавити їх над вогнем, або обклеїти скотчем. Це потрібно для того, щоб птахи не поранили лапки об гострий край пластику. Не робіть великих годівниць – це привабить ворон та граків, які не допустять до неї дрібних птахів.

- Що насипати у годівничку?

Найкраща їжа для зимуючих птахів – це несмажене насіння соняшника, горіхи, овес, насіння льону та просо. Якщо додати шматочки несолоного сала – це привабить до вашої годівнички не тільки синиць, але і дятлів з сойками.

- Яких ще птахів ми можемо побачити на годівничці?

Це можуть бути різні види синиць (велика, блакитна, довгохвоста), горобці, чижі, щиглики, зеленяки, повзики, підкоришники та багато інших дрібних птахів. Іноді можна зустріти зябликів, які не відлетіли у теплі краї.

Зима – важке випробування для всіх пернатих, тож погодуймо птахів взимку!